Sony yarım milyon dizüstünü geri çağırdı

 

Bu dizüstü bilgisayar sandığınızdan çok daha ''ateşli.''

 


Apple, pek çok bileşeni küçük bir alanda bir araya getiren firmalar arasında. Belki de kimi ürünlerinde problemlerin meydana gelmesi bu yüzden. Keza Sony de aynı şekilde. Her iki firma da, geride bıraktığımız yıllarda ciddi problemlerle karşılaşmıştı.


Hatırlayacağınız gibi
son MacBook Pro ailesindeki, Intel Core i7 işlemcili makineler 100 derecenin üzerindeki sıcaklıklara ulaşıyordu. "Kendinden Isınma Savaşlarında" cevap Sony'den geldi.

Sony'nin F ve C serisi Vaio dizüstü bilgisayarları, cildi yakacak derecede ısınıyor. Aynı zamanda bu ısınma ürünün şeklinde bozulmalara yol açıyor. MacBook'lardaki ısınma probleminde, ısı görüntüleyicide 100 derece görülüyordu, ancak bu sıcaklık dışarı aynı ölçüde yansımıyordu.

Çözüm nasıl sağlanacak?

Bunun üzerine Japon teknoloji devi, Ocak 2010'dan beri satılan 535,000 ünite ürünü geri çağırdı. Dağılıma baktığımızda; 259,000 ünite ABD, 103,000 Avrupa, 120,000 Asya ve 52,000 Japonya. Söylenene göre Japonya'dan hiç aşırı ısınmayla ilgili geri bildirim olmadı, ancak diğer yerlerden gelen şikayet sayısı 39.

Sony bu durum için bir

sayfa açarak, ürününüzün seri numarasına bakarak etkilenen partide olup olmadığını anlamanıza yardımcı oluyor. Şayet geri çağırma işlemine katılırsanız, Sony'nin cihaz için yayımladığı BIOS yazılım güncellemesini indiriyorsunuz. Ancak güncellemeyle birlikte işlemci frekans/volt değerlerinde, ya da soğutucu operasyonlarında bir değişiklik olup olmayacağı belli değil.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !