Microsoft'tan ani ölüm

 

Microsoft, akıllı telefon serisinin fişini çekti.

 

Piyasaya sürüldükten sadece günler sonra, Microsoft'un akıllı telefon serisi KIN'in fişi, son derece düşük giden satışlarından ötürü çekildi.

 KIN ailesi henüz 48 gün önce piyasaya sürülmüştü. Cihazlar Microsoft'un eski mobil platformuyla yaklaşan Windows Phone 7 işletim sistemi arasında bir çeşit köprü görevi görmekteydi. Ayrılan büyük pazar bütçesi ve araştırmalarda sarf edilen eforlara karşın satışlar gerçekten düşüktü.

Cihazların satışını yapan Verizon ise, piyasaya sürülmesinin üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen fiyatları düşürme yoluna gitti. Pek çok araştırmacı ise, KIN'ın büyük bir başarısızlık örneği olduğunu düşünüyor.

KIN neden öldü?

Ürün ailesinin üretimini durduran Microsoft, TV ve internet ortamında endisini gösteren reklamları da ortadan kaldırdı. Firma, bunlara sebep olarak Windows Phone 7 platformuna ve cihazlarına daha çok odaklanmak istediklerini sebep gösteriyor.

 

Aynı zamanda Avrupa çıkışı da iptal edilen KIN için Microsoft ve Verizon, elde kalan ürünleri temizleyebilmek adına zorlu bir çalışma sergiliyor.

 

Tabii KIN'in sergilediği başarısızlığın altında, talihsiz bir zamanda piyasaya sürülmesini açıkça görebiliyoruz. Giriş ve orta segment olan KIN One ve KIN Two adlı modeller, tam anlamıyla üst segmentte yer alan HTC Evo 4G ile iPhone 4'ün çıkıtığı ve yeni jenerasyon Droid telefonların ön siparişlerinin alındığı dönemde piyasadaki yerini aldı.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !