Mesut Türkiye'ye geliyor!

Mesut Türkiye'ye geliyor!

Alman Milli Takımı'nın Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, Dünya Şampiyonası sonrası babaannesinin mezarını ziyaret etmek için Türkiye'ye gelecek.

Mesut, Bild gazetesinde yayımlanan röportajında, "Birçok oyuncunun kökü yurt dışında. Bir milli gurur yaşıyor musunuz?" şeklindeki soruya karşılık, "Kökleri Brezilya, Gana ya da Polonya'da olsun fark etmez. Biz kendimizi Alman olarak hissediyoruz. Almanya için gurur ve tutku ile oynuyoruz. Milli formayı giymek bizim için onurdur" dedi.

Barcelona'nın kendisini almak istemesinin hatırlatılması üzerine de Mesut, Barcelona'nın Avrupa'nın en güçlü takımlarından biri olduğunu belirterek, "Bunu ben de okudum ve onur duydum. Ancak şimdi Dünya Şampiyonası önemli. Bremen'deki sözleşmem 2011 yılına kadar sürüyor" ifadelerini kullandı.

Arjantin'i yeneceklerinden emin olduğunu dile getiren Mesut, "Tekme atmalarından korkuyor musunuz?" sorusu üzerine, Arjantinli oyuncuların kışkırtıcı tutumuna fırsat vermemeleri gerektiğini dile getirerek, ancak korkmadığını, Arjantin'in çok sayıda dünya klasında oyuncusu bulunduğunu ve onlarla kendisini ölçmek istediğini söyledi.

Messi'nin çok üstün bir oyuncu, diğer oyuncuların da büyük potansiyele sahip olduğunu, maçta her oyuncuya dikkat etmeleri gerektiğini anlatan Mesut, "Alman Messi, Arjantinli Messi'yi yenecek mi?" şeklinde soruya da, "Evet, takımdakilerin birçoğu bana 'Messi' der. Bu benim lakabım. Messi'yi yenmek istiyorum. Takım olarak Messi'yi yenmek istiyoruz" diye yanıt verdi.

"HER KARŞILAŞMADAN ÖNCE KURAN OKUYORUM"

Mesut, "Hamburger Morgenpost" gazetesinde yayımlanan röportajında da, "Her karşılaşmada başlama düdüğü çalmadan önce Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuyorum. Sonra tümüyle oyuna konsantre oluyorum" dedi.

Almanya'nın yarın Arjantin'i yeneceğine inandığını ifade eden Mesut, "Takımımızın morali şu anda çok iyi. Arjantin'in güçlü bir takım ve güçlü oyuncuları olduğunu biliyoruz. Ama yine de korkmuyoruz. İngiltere'ye karşı oynadığımız gibi oynarsak, Arjantin'i de yeneceğimize inanıyorum" şeklinde görüş belirtti.

Mesut, geçen hafta babaannesini kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu da belirterek, "Ölüm de yaşamın bir parçası. Takımım ve teknik direktörüm beni teselli etti, tabii ailem ve arkadaşlarım da. Ancak o an işime, maçlara konsantre oldum. Dünya Şampiyonası sonrası babaannemin mezarını ziyaret etmek için Türkiye'ye gideceğim" dedi.

Başarılı futbolcu Mesut ayrıca, her karşılaşma sonrasında Türkiye'deki arkadaşlarından telefonla SMS mesajı aldığını kaydederek, onların da aynı heyecan içinde bulunduğunu söyledi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !