En pahalı internet adresi satışta

 

En çok taliplisi olan internet adresi yeniden satışa çıktı!

 

Evet, sex.com'dan bahsediyoruz! Çok kısa, akılda kalır ve ilgi çekici olması sebebiyle yetişkinlere yönelik içerik üreten şirketlerin rüyası durumundaki bu adres yeniden satışa çıkarılıyor.

Yeniden diyoruz çünkü Escom adlı firma 2006 yılında tam 14 milyon dolar ödeyerek sex.com'u satın almıştı. Escom'un CEO'su Del Anthony satış işlemlerini yönetmesi için Sedo adlı firma ile anlaştıklarını duyurdu. Sedo tarafından gelen açıklamalar ise bu alan adının satış işlemlerini yürütmekten dolayı çok heyecanlandıkları yönünde.


Geçtiğimiz yıl Ağustos ve Aralık aylarında güvenlik firması Symantec tarafından hazırlanan raporlarda özellikle gençler arasında "sex" kelimesinin en çok aranan 5 kelime içinde olduğu görülüyor.Gerçi bu alan adının ne kadar değerli olduğunu anlamak için herhengi bir rapora gerek bile yok.

İlk kez match.com'un kurucusu Gary Kremen tarafından kayıt edilen sex.com adresi geçen yıllar boyunca el değiştirmeler ve mahkemelere konu oldu. Son olarak Escom tarafından 14 milyon dolara satın alınan sex.com şimdiye kadar hiçbir sahibine faydalı olamadı. Şu anda da işlevsiz bir sayfadan ibaret olan sex.com'un yeni sahibi ile profesyonel bir yapıya bürünmesi bekleniyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !